Бенні Льюїс – один з найвідоміших сучасних поліглотів, який об’їздив півсвіту, виступає з промовами на конференції TEDx, веде семінари і власний сайт «Вивчити мову за три місяці». Ця людина вражає і надихає взятися за навчання прямо зараз. У Бенні є свої методи і корисні поради для тих, хто бажає швидко і ефективно вивчати мови. Пропонуємо вам кілька з них.

1. Вивчайте правильні слова

Багато людей кидають вивчення іноземної мови через те, що з нуля потрібно вивчити дуже багато слів. Але, щоб сформувати робочий словниковий запас, не обов’язково знати все слова. Насправді, при правильному підході, 20% ваших зусиль на вивчення мови дозволить розуміти 80% матеріалу (згадайте принцип Парето). В англійській мові (як і в більшості інших) кожен текст має близько 300 однакових слів. ви можете скористатися спеціальними вже готовими картками зі словами, а також спеціальними програмами, які їх формують, щоб вчити потрібні слова. головне перевага таких програм – це те, що ви не будете, як у випадку зі словником, вчити слова в певному порядку. Наприклад, програма Anki формує карти зі словами на необхідні теми і з різним інтервалом буде виводити їх на повторення.

2. Спілкуйтеся або хоча б розмовляйте вголос іноземною мовою з першого дня

Дайте собі право на помилки – ви ж тільки починаєте вивчати мову. розмовляйте з носіями мови в Скайпі або в Chatroulette, переводите тексти вголос, домовтеся вчити мову з кимось, з ким зможете спілкуватися кожен день, запишіться на курси іноземних мов. Так у вас не буде страху, що ви будете вимовляти слова неправильно або просто не зможете згадати все, що вивчили, коли прийде час скористатися знаннями.

3. Спочатку вчите корисні фрази

Уявіть, ви вивчаєте іспанська, і раптом вам треба їхати в країну, де говорять на іспанською. Чого боятися, ви вже витратили деякий час на вивчення мови. що знадобиться в першу чергу? Фрази, які допоможуть зорієнтуватися в місті, замовити їжу або номер в готелі, познайомитися з необхідними людьми, купити в магазині те, що хочете, і тому подібне.

4. Слухайте радіо

Це навіть більш дієвий спосіб звикнути до мови і швидше її зрозуміти, чим перегляд серіалів в оригіналі. Ви чуєте імпровізовану мова, живу, нібито спілкуєтеся з ведучим самі. Бенні рекомендує ресурс TuneIn, де зібрані радіопередачі з усього світу.

5. Розповідайте про себе

Це перше, що ви повинні вміти, вивчаючи мову. Напишіть про себе короткий текст, переведіть його самостійно (або з носієм мови) і доповнюйте деталей в процесі вивчення. Це, до речі, прекрасно ілюструє ваш рівень прогресу.

6. Користуйтеся безмежними можливостями інтернету

Ви думаєте, що спілкуватися з носієм індивідуально – це дуже дорого? Помиляєтеся! Є безліч онлайн ресурсів, які допоможуть вам стати поліглотом. Бенні радить Duolingo (є російський інтерфейс) і Italiki, останній безпосередньо з’єднує вас з носієм мови.

7. Будьте готові витрачати на вивчення багато часу

Бенні Льюїс запевняє, що витрачаючи на мову 6-8 годин в день, можна володіти мовою на рівні В2 вже за два місяці. Тобто ті люди, які зможуть витрачати на вивчення мови 1-2 години в день, вже через рік зможуть продемонструвати чудові результати. треба лише почати прямо зараз.

8. Не шукайте виправдань

«Виявилося, не потрібно ніяких спеціальних здібностей, щоб вивчити мову, але є спеціальні інструменти і прийоми, які допоможуть зробити це легше і швидше », – говорить Бенні. Не бійтеся помилятися, знаходите вільний час, навіть якщо ви думаєте, що у вас його немає, спілкуйтеся з носіями в Skype, слухайте аудіокниги в дорозі, читайте розмовник в черзі в супермаркеті … І вже через місяць-два помітите, що нова мова стає для вас все більш цікавою, легкою і зрозумілою.

9. Не треба відразу прагнути до ідеалу

Багато новачків на перших етапах вивчення не можуть показати ті результати, на які розраховують самі. Як наслідок, навчання просто припиняється, ще не почавшись. Дозволяйте собі помилки, відставання від графіка або просто смійтеся над власними помилками, але ніколи не здавайтеся! І тоді все вийде обов’язково!

А на «Перших Київських курсах іноземних мов» ви завжди знайдете підтримку, досвідчені викладачі вас направлять і вкажуть у якому напрямку вам рухатися, щоб швидко і ефективно опанувати мову.